Evropská unie Evropský sociální fond Operační program Zaměstnanost

Archiv akcí

Trvalkový záhon I.

Trvalkový záhon I.

Čtvrtek 24. května Další z řady praktických workshopů pořádaných na Zahradě u řeky v Třebíči. Účastníci si tentokrát pod vedením Ing. Terezy Čapkové prakticky vyzkouší zakládní trvalkové záhonu. Zahradu najdete na Brněnské ulici za bývalým Mountfieldem – vedle Pneu Kafka.

Den otevřené Zahrady u řeky v Třebíči

Den otevřené Zahrady u řeky v Třebíči

Pátek 27. dubna Zahrada u řeky se probudí k životu a všichni jste srdečně zváni Nová komunitní zahrada se představí veřejnosti. Přítomní budou seznámeni s fungováním zahrady, s plánem akcí a aktivit na celý rok. Připraven bude program pro celou rodinu a pokud to počasí dovolí budeme společně sázet trvalky, keře i stromky. Uvítáme, vezmete-li si pracovní oblečení a obuv. Zahrada bude taková, jakou si ji vybudujeme. Zahradu najdete na Brněnské ulici za bývalým Mountfieldem – vedle Pneu Kafka.

Užiteční živočichové v zahradě

Užiteční živočichové v zahradě

Čtvrtek 26. dubna Zahrada může fungovat jako ekosystém, pouze pokud jsou na ní vhodná stanoviště pro různé živočichy. Účastníci semináře poznají, jak důležitou roli hrají živočichové v přírodní zahradě a jakými opatřeními je můžeme podpořit. Během exkurze po ukázkových zahradách DIE GARTEN TULLN navštívíme rozmanitá stanoviště a ukážeme si metody práce s živočichy ve výuce. Rovněž si vyzkoušíte výrobu jednoduchých domečků pro živočichy.

Jak na vysoké záhony - Zahrada u řeky Třebíč

Jak na vysoké záhony - Zahrada u řeky Třebíč

20.4.2018 - Pátek 20. dubna Co jsou vysoké záhony a proč se používají? Přijděte se poučit... Velmi praktický workshop, v rámci kterého založíme vysoké záhony od A do Z. Teorie spojená s praxí. Doporučujeme vhodné pracovní oblečení a obuv. Záhony budou složit pro výukové programy pro školky a školy. Zahradu najdete na Brněnské ulici za bývalým Mountfieldem – vedle Pneu Kafka.

Užiteční živočichové v zahradě - seminář v ukázkových zahradách v rakouském Tullnu

Užiteční živočichové v zahradě - seminář v ukázkových zahradách v rakouském Tullnu

Středa 10. ledna Seminář pro učitele ZŠ a SŠ v ukázkových zahradách Garten Tulln v RakouskuDozvíte se, jaké životní podmínky nabízí přírodní zahrady pro živočichy. Seznámíte se s konkrétními užitečnými živočichy a jejich rolí v ekosystému. Ukážeme si řadu opatření, kterými je možné podpořit užitečné živočichy v zahradě a prakticky si vyzkoušíte stavbu domečků pro hmyz (zplechovky). Seminář povedou rakouští lektoři z naší partnerské organizace Natur im Garten a bude tlumočen do češtiny. Doprava na seminář zajištěna společným autobusem.

Vysoké záhony a zazimování zahrady - praktický workshop

Vysoké záhony a zazimování zahrady - praktický workshop

Čtvrtek 12. října 12. října zveme všechny zájemce na workshop na téma budování a využívání vysokých záhonů a zazimování zahrady s ohledem na biologickou ochranu rostlin. Lektoři: Tereza Čapková a David Kucharič