Evropská unie Evropský sociální fond Operační program Zaměstnanost

Archiv akcí

Užiteční živočichové v zahradě - seminář v ukázkových zahradách v rakouském Tullnu

Užiteční živočichové v zahradě - seminář v ukázkových zahradách v rakouském Tullnu

Středa 10. ledna Seminář pro učitele ZŠ a SŠ v ukázkových zahradách Garten Tulln v RakouskuDozvíte se, jaké životní podmínky nabízí přírodní zahrady pro živočichy. Seznámíte se s konkrétními užitečnými živočichy a jejich rolí v ekosystému. Ukážeme si řadu opatření, kterými je možné podpořit užitečné živočichy v zahradě a prakticky si vyzkoušíte stavbu domečků pro hmyz (zplechovky). Seminář povedou rakouští lektoři z naší partnerské organizace Natur im Garten a bude tlumočen do češtiny. Doprava na seminář zajištěna společným autobusem.

Vysoké záhony a zazimování zahrady - praktický workshop

Vysoké záhony a zazimování zahrady - praktický workshop

Čtvrtek 12. října 12. října zveme všechny zájemce na workshop na téma budování a využívání vysokých záhonů a zazimování zahrady s ohledem na biologickou ochranu rostlin. Lektoři: Tereza Čapková a David Kucharič

Původní keře a trvalkové výsadby - praktický workshop

Původní keře a trvalkové výsadby - praktický workshop

Pátek 22. září Zveme všechny zájemce o sortminet původních keřů, se zaměřením na jedné keře, a o trvalkové výsadby na praktický workshop. Lektoři Tomáš Svoboda a Martin Němec.

Ovocné stromy v sadu a v krajině

Pátek 15. září Seminář zaměřený na staré a krajové odrůdy bude inspirací nejen pro Vaši zahradu, ale také pro zachování tradičních ovocných stromů v naší krajině.

Výlet do národního parku Podyjí

Sobota 17. června Výlet určený především pro rodiny s dětmi, který nás provede částí našeho nejmladšího národního parku - Podyjím.

Seminář Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Čtvrtek 15. června AOPK ČR - regionální pracoviště Správa CHKO Žďárské vrchy Vás srdečně zve na terénní seminář s ukázkou vhodně provedené revitalizační úpravy v příměstské zóně a vhodně provedených výsadeb ve volné krajině.