Evropská unie Evropský sociální fond Operační program Zaměstnanost

Služby společnosti EKOVYSOČINA s.r.o. v realizaci přírodních zahrad


Přírodní zahrady jsou velmi hodnotným životním prostorem. Jsou pestré, rozmanité a zároveň skýtají prostor pro odpočinek i aktivní pohyb a trávení volného času. Lidem, kteří touží přiblížit se přírodě a pustit ji do svého života, se za píli a snahu odmění zdravou úrodou. Jsou to oázy pro rostliny, živočichy i člověka.

Každá přírodní zahrada je jedinečná a zrcadlí se v ní osobnost jejího majitele a zahradníka. Může mít podobu anglického parku, okrasné francouzské zahrady, divoké lesní zahrady, vesnické zahrádky, zahrady u moderní novostavby i reprezentativního firemního areálu. Principy přírodních zahrad lze využít i v péči o sídelní zeleň. Co dělá zahradu přírodní zahradou, je způsob péče. Musí se obejít bez rašeliny, lehce rozpustných minerálních hnojiv a pesticidů. Tato tři hlavní kritéria musí splňovat každá přírodní zahrada.

Při tvorbě přírodních zahrad se vychází z místních geologických, biologických a ekologických podmínek, které jsou typické pro dané území. Podle nároků rostlin na stanoviště jsou pak vybírány původní odolné (i nenáročné nepůvodní) rostlinné druhy, které působí v daném celku přirozeně a také z nich mají užitek včely, ptáci a další živočichové.


Společnost EKOVYSOČINA s.r.o. v oblasti přírodních zahrad nabízí tyto služby:

  • poradenství a konzultace k přírodním zahradám, návrhy přírodních zahrad včetně realizace návrhů
  • zakládání záhonů včetně dodávky a zakládání vyvýšených záhonů
  • mulčování zahrad, povýsadbová péče, dlouhodobé údržby pozemků
  • řez trvalek, keřů, živých plotů, ovocných stromů, prořezávky a kácení dřevin
  • stavby drobných vodních prvků
  • zakládání dalších stanovišť přírodních zahrad, trvalkové záhony, kameniště, broukoviště, hadoviště, bylinkové spirály, zelené střechy apod.)
  • lektorská činnost, vedení praktických participačních zahradnických workshopů
  • další práce dle potřeb zákazníka

V případě zájmu o služby společnosti EKOVYSOČINA s.r.o. v oblasti přírodních zahrad kontaktujte: Ing. Tereza Čapková, tel.: 739 563 274, e-mail: tereza.capkova@ekovysocina.cz


 

Ukázky z našich realizací

NAPIŠTE NÁM