Evropská unie Evropský sociální fond Operační program Zaměstnanost

Archiv akcí

Víkend otevřených zahrad

Sobota 10. června Letos se na Vysočině zájemcům otevře celkem 16 certifikovaných přírodních zahrad. Zastoupení bude pestré - soukromé zahrady, školní zahrady mateřských, základních i středních škol, terapeutické zahrady.

Toulavý autobus po přírodních zahradách

Čtvrtek 25. května Obnovení tradice výjezdových Toulavých autobusů po inspirativních nejen školních zahradách. V letošním roce nás cesta zavede do Prahy, Středočeského a Plzeňského kraje. Start a cíl cesty je v Jihlavě s možností přistoupit a vystoupit cestou, zejména v Praze. Akce je akreditována v rámci DVPP. Určeno nejen pedagogům, ale všem zájemcům o školní a přírodní zahrady.

Proměny venkovské zahrady

Sobota 29. dubna Zahradní architektka Jana Kolková Rydvalová představí ve své přednášce pojetí soukromých zahrad v průběhu času. Uvede příklady realizací, které respektují okolní krajinu.

Bezpečné stromy v naší obci

Úterý 18. dubna Seminář je určený především pro zaměstnance obecních úřadů, místních samospráv, nezískových organizací, dále také pro odbornou veřejnost.

10. ročník odborného semináře zaměřeného na přírodní rozmanitost a ochranu přírody na Vysočině

Čtvrtek 23. března Centrum ochrany přírody při základní organizaci Českého svazu ochránců přírody Kněžice a pobočka České společnosti ornitologické na Vysočině pořádají již 10. ročník odborného semináře zaměřeného na přírodní rozmanitost a ochranu přírody na Vysočině. Seminář se uskuteční ve dnech 23.-24.3.2017 ve Výukovém středisku ČVUT v Telči.

Společné bagrování tůni u Popic u Jihlavy

Sobota 8. října Společné bagrování tůní u Popic, v sobotu 8. října 2016 - krátká exkurze po lokalitě "Popický rybník", o kterou pečujeme již od roku 2010 - ukázka hloubení tůně minibagrem a hlavně možnost pro každého přímo si zabagrovat a pomoct nám tak vytvořit tůň pro žáby a čolky skutečným bagrem - od 14 do 18 hod v lokalitě "Popický rybník" - sraz účastníků 14 hod u lesní závory 1,1 km SSV od Popic u Jihlavy: https://mapy.cz/s/UMKa - místo bagrování zde: https://mapy.cz/s/Uxta (možno dorazit kdykoli v průběhu akce) - pořádá sdružení "Mokřady - ochrana a management z.s." (kontakt mastera.jaromir@gmail.com, 732 877 955) - akce je pro všechny zdarma - viz též pozvánka v příloze.